;

Zawieszenie działalności gospodarczej a zus

Niewielu wie jak założyć własną firmę, pomimo iż informacje są ogólnodostępne w internecie. Jednak boimy się tych wszystkich procedur, które chcąc nie chcąc muszą towarzyszyć zakładaniu własnego biznesu. W przypadku tłumaczeń języków obcych musimy zastanowić jak założyć własną firmę czy pracować na umowę o dzieło/zlecenie. Jeżeli mamy funkcjonująca firmą to w wypadku niepowodzenia musimy podjąc kroki ograniczające stałe koszty czyli ZUS około 1000 zł /msc.

Gdy prowadzimy fimę możemy współpracować tylko i wyłącznie z jednym z biur tłumaczeniowych, natomiast jeżeli mamy własną firmę to możemy współpracować nawet i z setką, każdemu wystawiamy osobne rachunki i wszystko jest ok.

Zawieszenie działalności gospodarczej zus

Pamiętaj gdy zawiesisz działalność gospodarczą nie musisz płacić składek ZUS do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zawieszenie jest dobre na tzw martwe miesiące gdy nie mamy zleceń.

Własna Firma jest to niewątpliwie dobra sytuacja dla ludzi chcących opłacać podatek dochodowy itp, wystarczy założyć działalność gospodarcza i automatycznie otwieramy się na większą ilość zleceń, bo możemy współpracować z każdym, dodatkowo łapać oferty na portalach jak oferia, czy getak, gdzie każdego dnia ludzie dają informacje na temat oferowanych tłumaczeń, wystarczy trochę przedsiębiorczości aby zobaczyć, że na pytanie jak założyć własną firmę sami sobie odpowiemy, jak najszybciej, w końcu każdy dzień mniej na rynku to mniejsza suma na koncie, wystarczająca motywacja?